Rhodéský ridgeback

 Rhodéský ridgeback je důstojný pes vzhledem i povahou, původem z Afriky, kde obstarával hlídání farem před lvy a jinými divokými zvířaty. Dříve byl také používán jako pes lovecký, lovil ve skupinkách po 3-4 psech antilopygazely a podobnou zvěř, kterou je schopen strhnout. Rhodéský ridgeback je velmi spolehlivý, věrný, přesto temperamentní pes. Potřebuje tvrdou výchovu, přesto s porozuměním.

 Rhodéský ridgeback dorůstá výšky 61 až 69 cm a dosahuje váhy 29 až 38 kg. Charakteristickým znakem ridgebacka je pruh srsti rostoucí obráceně, který je široký přibližně 5 cm. Pruh začíná mezi lopatkami a končí na bedrech. Rhodéský ridgeback má dlouhou, plochou lebku a kulaté hnědé až světle hnědé oči. Tento pes má velice inteligentní výraz.

Ridgeback potřebuje velké množství pohybu. Naučí se běhat vedle kola a má rád dlouhé výlety. Má-li dostatek pohybu doma, bude klidný. Rhodéský ridgeback vyžaduje vyrovnanou a důslednou výchovu, nesmí na něj být vytvářen nátlak. Je možné ho uplatnit jako psa služebního a při správném vedení i jako prvotřídního záchranářského psa. Také může být veden lovecky. Dnes ho myslivci využívají jako honiče, ale i výborného stopaře. 

 

Diskusní téma Rhodéský ridgeback

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.